Máme psa s opakujícími se průjmy. Pomůže mu Specific CDD-HY?

Dobrý den, chtěla jsem se poradit, jestli nám byly dobře prodány a doporučeny na veterině dietní granule CDD-HY. Máme psa, který má poslední dobou průjmy, ale vždy je třeba týden až 14dní klid, vše ok a pak třeba má řidší stolici a jde 3-4x na záchod, stolice je průjmovitá a někdy i s krví. Nyní se léčí antibiotiky Synulox na 10dní a nasazujeme tuto dietu. Chci se zeptat, zda je tato nejvhodnější na podobné problémy? Také jsme dostali vzorek jiné diety CDD, nevšimla jsem si, že to není s tím HY…přesto jsem mu to podávala, myslíte, že nevadí? Také se chci zeptat, co znamená u granulí CDD-HY slovo pro potravní eliminační test? Musíme něco provádět, nebo lze krmit normálně? Díky moc za informace.
Dobrý den,
Nejprve je potřeba stanovit diagnózu , popř. i více diagnóz.
Obě níže zmíněné diety Specific lze indikovat pro více onemocnění – např. pro potravní alergie, potravní intolerance, nedostatečnost slinivky, špatné trávení apod. Seznam všech indikací naleznete na www.specificdiet.cz v sekci Produkty Specific – Psi – Klinické diety – pod jejich označením.
Specific CDD-HY je vyroben z hydrolyzované lososí bílkoviny s rýží, Specific CDD pak z vejce a rýže – oba mají podobné indikace. Další z možností, čím krmit v období průjmů je Specific CID Digestive Support. Opravdu záleží, co je příčinou.
Název „eliminační dieta“ znamená, že je to dieta se speciálním složením pro pejsky s potravní alergií – pouze tato dieta 100% potvrdí, že je pejsek alergický na jiné věci, než jsou v této dietě. Mohou ji však baštit i „zdraví“ jedinci, určitě jim neublíží.
Kterou dietu přesně zvolit, Vám nyní neřeknu, protože jsem Vašeho pejska nevyšetřovala, ani neznám jeho krevní testy apod.
Do přílohy Vám přikládám ještě brožurku, ve které je popsáno, na co který z výše zmiňovaných Specificů přesně je. Tuto brožuru najdete i na výše zmiňovaných webových stránkách v sekci Brožury & články - jmenuje se Podpora při alergiích a potravních poruchách.
S pozdravem, MVDr.Martina Mudráková