Je opravdu rozdíl mezi levným krmivy pro psy a kočky a dánskou značkou SPECIFIC ™?

Je opravdu rozdíl mezi levným krmivy pro psy a kočky a dánskou značkou SPECIFIC ™?
Ano, je a to zásadní. Platí zde stejné pravidlo, jako u ostatních věcí, které si pořizujete. Za kvalitu je potřeba si připlatit a to platí i pro krmiva a diety SPECIFIC®.

Výrobce značky SPECIFIC® neustále investuje čas a peníze do vývoje nových receptur jak pro zdravé, tak i pro nemocné kočky a psy. A aby bylo možné tyto často i zcela nové trendy ve výživě zvířat zajistit, je potřeba používat na vstupu pouze kvalitní suroviny. Neméně důležitá je pak technologie zpracování tak, aby náchylné složky těchto vstupních surovin nebyly při zpracování do formy granulí nebo paštik zničeny. Velmi náchylné na zničení a/nebo snížení kvality jsou především vitamíny, aminokyseliny a nenasycené mastné kyseliny. Opravdu důležité je pak zajistit stabilní receptury, protože krmiva a /nebo diety SPECIFIC® jsou často používány u koček a psů například s citlivým zažíváním nebo alergiemi, kde by i mírná změna složení granulí /paštik mohla způsobit zhoršení jejich zdravotního stavu. A věřte, že udržení stability a konzistence každé šarže není jednoduché. Důvodem jsou právě vstupní suroviny, protože některé jsou závislé na sezóně, na konkrétním dodavateli, na zajištění bezpečné dopravy v průběhu horkého léta nebo silné zimy apod.

Abychom udrželi ceny naší značky na sice vyšších, ale přece jen rozumných cenách, neutrácíme nesmyslné částky peněz za televizní reklamy, opakované reklamy v nekonečné řadě chovatelských časopisů, kdy se v jednom čísle objeví i více jak 10 značek krmiv, které všechny o sobě tvrdí, že jsou nejlepší a nejkvalitnější. Proto je značka SPECIFIC® exkluzivně nabízena a představována Vám chovatelům prostřednictví těch nejpovolanějších – veterinárních pracovišť. Každý veterinární lékař velmi podrobně studoval výživu koček a psů již při získání svého vzdělání. Podle přísných pravidel nastavených v České i Slovenské republice si pak veterinární lékaři musí své vzdělání pravidelně doplňovat a povinně chodit na školení a semináře. A podobná pravidla jsou doporučena i pro střední personál, který je navíc velmi často z řad chovatelských nadšenců, kteří sami prahnou po nových vědomostech, jak své zvířecí miláčky nejlépe nakrmit.

A pomáháme také my a to prostřednictvím našich distributorů, kteří jsou pravidelně vzděláváni v našich vědeckých centrech a jsou proškoleni předávat své zkušenosti dál, právě na veterinárních pracovištích.

Toto vše zaručuje, že Vám chovatelům bude nabídnuto profesionální, individuální a neustále zdokonalované poradenství s nejnovějšími trendy výživy koček a psů. Nebude se muset rozhodovat podle reklamních sloganů „ MY jsme nejlepší, MY máme 80% masa apod.“, které jsou často nejen zavádějící, ale mnohdy zcela nepravdivé. Není například možné, aby v granulích, které obsahují max. 10-20% vody, bylo 80% masa, které podle různých druhů obsahuje 40-60% vody….Navíc psi nesmí mít dlouhodobě ve své krmné dávce nad 30% obsahu bílkovin, protože by z tak vysoké dávky onemocněli ...

Na velmi vysokou kvalitu krmiv a diet SPECIFIC® poukazuje také to, že doporučené denní krmné dávky jsou vysoce stravitelné, a proto nižší a tím Vám zakoupené balení vydrží déle, než stejně velké balení obyčejného krmiva s vysokým obsahem odpadních látek. Platíte tedy jen za to, co Váš zvířecí miláček umí strávit/využít a ne za to, co z něj na procházce vypadne.