Jaké krmivo zvolit pro psa s opakujícími se problémy oxalátových močových kamenů, když mi po speciálních dietách hubne ?

Dobrý den,
prosím o radu. Můj pes má po operaci oxalátů, naposled před dvěma lety. Dávala jsem mu granule Purina a Specific, ale začal hodně hubnout, teď dávám granule K9 a zdá se, že přibral. Pejsek má 13 let, může tyto granule žrát, bojím se že se mu oxaláty vrátí. Jaké granule by mohl pejsek dostávat. Vyšetření krve a břicha má v pořádku. Děkuji Dobešová Hana.
Dobrý den paní Dobešová,
Riziko, že se Vašemu pejskovi problémy s oxaláty vrátí v případě, že nežere doporučené krmivo, je bohužel velké.
U Specificu CKD Heart&Kidney, který je určen pro psy s diagnózou oxalátových kamenů , je možné zvolit i vyšší množství granulí na den.
Na www.specificdiet.cz v sekci Produkty pro psy – diety – najdete Specific CKD a po rozkliknutí „karty produktu“ uvidíte tabulku doporučeného dávkování – pokud zvolíte druhý sloupec = pro hubené psy, tak tam najdete např. pro 10kg pejska dávku 160g na den, která je vyšší o 30g než pro psa s normální váhou. Tato dieta má navíc vysoký obsah energie a to 1 797kJ ve 100g a navíc Vám velmi klesne pravděpodobnost opakování vzniku oxalátů. Určitě bych tedy upřednostnila zvýšení krmné dávky u granulí „proti oxalátům“, než krmení „obyčejným krmivem“. Pokud potřebujet další konzultaci, klidně se na opět obraťe, s pozdravem, Martina Mudráková