Jaké krmivo mám vybrat pro naši kočičku? Je jí 16 a půl let, poslední cca dva roky trpí zažívacími problémy, občasný průjem a zvracení (štítná žláza, ledviny, slinivka).

3. Dobrý den, paní doktorko, potřebuji od Vás radu, jaké krmivo mám vybrat pro naši kočičku. Je jí 16 a půl let, poslední cca dva roky trpí zažívacími problémy, občasný průjem a zvracení. Na naší místní „obvodní“ veterině za tu dobu nic nezjistili, kromě toho, že má zvýšenou funkci štítné žlázy, na kterou bere léky a také, že má lehce zvýšené ledvinové hodnoty. Před Vánoci se potíže rapidně zhoršily a bylo mi známým doporučeno navštívit veterinární kliniku v Brně Králově poli. Kočička zde byla 4 dny na hospitalizaci a bylo potvrzeno, že má zánět slinivky. Z častého průjmu a zvracení má nyní podrážděné i střeva, žlučník, játra. Kočička má nyní již správnou léčbu a během několika dní se její stav výrazně zlepšil. Potřebuje ale na své potíže - zánět slinivky, zvýšenou funkci štítné žlázy a mírně zvýšené ledvinové hodnoty (na ledviny jí přimíchávám cca dva roky občas do krmiva granule Kidney Care k/d vždy půl na půl), již speciální dietu. Potřebuji od Vás poradit, jaké krmivo, granule i kapsičky, by byly pro její zdravotní stav nejvhodnější? Zda by bylo vhodné, aby je užívala již dlouhodobě nebo pouze nyní, než se jí zklidní zánět slinivky, cílit přímo na slinivku a potom třeba zkusit i jiné krmivo? Poslední informace jen, že netrpí nadváhou, a když pominu její zdr. potíže, tak paní doktorka na veterině v Brně konstatovala, že vzhledem k jejímu věku je ve výborné kondici. Kočička žije pouze v bytě, ven nechodí
Ďakujeme za Váš dotaz. Ako uvádzate v anamnéze Vašej mačky, je viac diagnóz. Je potrebná diéta so širším záberom, ktorá nám podporí činnosť pankreasu,zmierni tráviace ťažkosti a podporí normálne pH moču. Pre Vašu mačku máme 2 možnosti špeciálnej diéty:

Špeciálna diéta SPECIFIC FID Digestive Support, ktorá je ľahko stráviteľná, šetrná pre pankreas ,obsahuje betaglukány, ktoré nám podporujú imunitu čreva, tým pádom imunitu celého organizmu, rozpustnú vlákninu ,ktorá má priaznivý účinok na tráviaci trakt. Podporuje zdravé pH moču. Táto diéta má aj alternatívu vlhkého kŕmenia-konzervy Specific FIW.Špeciálna diéta SPECIFIC FDD-HY Food allergen management, ktorá spĺňa to čo FID, navyše má hydrolyzovanú bielkovinu -vysoká stráviteľnosť  a nízka alergenicita.  Pri tráviacich ťažkostiach sa odporúča rozdeliť dennú dávku na 3-5 porcií.Dúfam, že to pomôže Vašej mačičke a prajeme veľa zdravia.