Jak řešit výživu kočky s pankreatitidou?

Dobrý den, naše birma trpí pankreatitidou, má poruchu trávení a průjem, který trvá víc než rok. Byli jsme na 2 veterinárních klinikách, prošli jsme spoustu vyšetření a diet, ale nic pořádně nezabralo. Vaše dietní krmivo mi nikdo nedoporučil, a tak
mi svitla malá naděje, zda by jí nepomohla právě některá z Vašich diet. Můžete nám poradit, kterou vybrat? Děkuji, SŽ.
Dobrý den,
z naší nabídky bych toho pro Vás vybrala více druhů , resp. potřebovala bych vědět podrobnosti – dělali testy na zánět slinivky ? Který enzym z krve stanovovali ? Dělalo se i vyšetření trusu ? Uvažovalo se v průběhu léčby o potravní alergii ?
Pokud by stanovená diagnóza byla opravdu „pankreatitida“, nejlépe by vyhovoval Specific FID Digestive Support (granule) nebo jako konzerva FIW.
Kdyby se jednalo o potravní alergii nebo intoleranci je nejlepší sáhnout po Specificu FDD-HY Food Allergy Management – pouze granule ( hydrolyzovaná lososí bílkovina s rýží ).
Pokud by byl hlavní problém v hyperlipidémii a v trusu se nacházelo hodně tuků – což může a nemusí souviset se slinivkou – tak je vhodný Specific FRD Weight Reduction jako granule nebo FRW jako konzerva.
Více asi v tuto chvíli více nepomohu – kontakt na nejbližšího veterináře, který Specific nabízí najdete na www.specificdiet.cz v sekci Nakupte v partnerských eshopech. Hezký víkend, s pozdravem, Martina Mudráková