Čím mohu krmit kastrovaného kocoura s alergií na drůbeží maso?

Dobrý den,
mám 3 letého kastrovaného kocourka. Kocourek je alergický na drůbeží maso v jakékoliv podobě - granule, konzervy. Můžete mi prosím poradit, které krmivo je pro něj vhodné? Všude v krmivu pro kastráty zatím nacházím drůbeží složku. Nechci, aby měl kocourek nějaké potíže. Děkuji.
S pozdravem Tereza Ptáčková
Dobrý den paní Ptáčková,
určitě by Váš kocourek mohl baštit jakoukoli dietu pro kočky s potravní alergií – ty jsou buď stavěny na jiné bílkovině než kuřecí nebo mají bílkovinu upravenou tak, že to tělo nepozná (rozbitou na malé částice).
To že je Váš kocourek kastrovaný neznamená, že musí baštit jen granule/konzervy pro kastráty. Každá seriózní firma má u svých speciálních diet doporučené „nižší“ dávkování pro pejsky a kočičky, kterým z nějakého důvodu hrozí zvýšení jejich váhy (což u kastrace bývá často). Z našich produktů bych Vám aktuálně mohla nabídnout Specific FID/FIW Digestive Support, který je z vepřového masa s přídavkem rybího oleje ( jedná se o granule i konzervy), Specific FDW Food Allergy Management, který je složen z jehněčího masa, ale je pouze ve formě konzervy. Nově je k dispozici Specific FDD-HY Food Allergy Management, který je složen z lososa a tato bílkovina bude upravená „rozbitá“ na malé částice.
Pokud byste potřebovala další informace, ozvěte se, prosím.
S přáním hezkého dne, MVDr. Martina Mudráková